top of page
Blue Surface Banner

השראה, ניהול

רוני פורת

מנצח תזמורת, מלחין, מרצה

רוני פורת

ניהול מנצח - ניהול ומנהיגות בתנאי לחץ

רוני פורת - מנצח תזמורת, מלחין, מרצה TED ומנחה סדנאות בנושאי ניהול ומנהיגות בהרצאה חווייתית העושה אנלוגיות מעולם המוסיקה בכלל וניצוח על תזמורת בפרט אל עולם הניהול והמנהיגות. 

ההרצאה מעלה תובנות רבות שניתנו ליישום בעולם המקצועי ובחיים הפרטיים וכוללת מתן כלים לשיפור איכות חיים.


ההרצאה חווייתית וכוללת התנסות של הקהל כ"תזמורת".  


"ניהול מנצח" - מביא ומלמד עולם שלם של מושגי ניהול מנהיגות.

מנצח התזמורת מוביל דרך המנהיגות, דרך אישיותו ודרך תפיסת עולמו.

עליו לסחוף את הנגנים לתוך עולמו המוסיקאלי ו"לפתות" אותם באינטרפרטציה שלו, בהתלהבותו ובהשראתו.

עליו להוביל וללכד כמות גדולה של אנשים בעלי דעות ותפיסות מוסיקאליות עצמאיות משלהם אל תוך חוויה כוללת שיכולה להיווצר רק מתוך עבודה משותפת וויתור מסוים על "האמירה המוזיקאלית האישית".

מלאכת הניצוח יודעת לרתום את הנגנים לכלל פעולה בה הם חשים שותפים למשימה הקבוצתית באופן חדור ומלא כל כך, עד שהם חשים בזאת את הביטוי האישי שלהם.


ההרצאה מציעה בראש ובראשונה התבוננות ולימוד מנהיגות עצמית, שליטה ומודעות בעולם התגובות עד כדי חירות, ניהול עצמי ב"זמן אמת" ופיתוח יכולת תקשורת בינאישית לטובת השפעה והעברת מסרים אפקטיבית, ומשם מעבר הדרגתי למנהיגות ציבורית/ ארגונית, והובלת קבוצה גדולה של אנשים שונים באמצעות יצירתיות והשראה.


בהרצאה נלמד כיצד לפלס דרכנו מעמדת "הכנר הראשי" לעמדת "המנצח" בחיינו, במשפחה ובעסק שלנו וזאת בתוך שימוש בכלי מנהיגות נקייה המגובה בתקשורת ישירה ואפקטיבית.


במהלך ההרצאה החווייתית נחווה התנסות ותרגול, שירת מקהלה ויצירה בצוות, לצד הבנה תיאורטית של תפקיד המנצח תוך צפייה בקטעי וידיאו של מנצחים/מנהיגים דגולים, מבנה התזמורת והיצירות המושמעות.


המשתתפים בהרצאה עוברים תהליך של העצמה אישית תוך שימוש בכלים השווים לכל נפש, מוזיקה, יצירה, אמנות.


רוני פורת מרצה גם באנגלית

אודות

מאסטרו רוני פורת מנצח על תזמורות בארץ ובעולם, מלחין מוזיקה להרכבים קאמריים ותזמורות.
במקביל לעיסוקו כמוסיקאי, רוני פורת הינו מאמן בתחום האימון האישי והעסקי. הוא ידוע כמרצה מבוקש ומרתק בנושאי מנהיגות, ניהול וחינוך.
רוני פורת הנו מרצה מבוקש מאוד בקרב ציבור החברות הפרטיות וחברות ההיי-טק.
הובלת צוות, ניהול, ניצוח וניהול עובדים, התנהלות עצמית וקולקטיבית, אימון אישי ואימון עסקי הם התכנים המלווים את הרצאות ה-"ניהול מנצח" של המאסטרו, ולכן הביקוש רב להרצאה ייחודית המשלבת תכנים מקוריים מעיסוקו כיוצר ומנצח ותכנים ניהוליים מעולם העסקים.
לעיתים קרובות משלב רוני כלי נגינה בהרצאתו, וניתן אף להזמין הרכב נגנים קטן שישולב באופן פעיל בהרצאה.
בנוסף על היותו מרצה בתחומי ניהול, רוני מעביר מדי שנה הרצאות רבות עבור מוסדות חינוך- "ניהול (כיתה) מנצח", בהן הוא שם דגש על תחום ההוראה והחינוך, התנהלות עצמית כמחנכים, ומעניק כלים רבים לפיתוח אישי וחברתי.
רוני מוזמן להופיע בקביעות וליצור תכניות קונצרטים המשלבות מוסיקה עם אומניות במה, תוכניות מונחות לצעירים ומבוגרים וכן תכניות לילדים עם התזמורת הפילהרמונית הישראלית, הסימפונית ראשון לציון והסימפונית ירושלים.
כמו כן, הוא נמנה על מייסדי "תזמורת הבמה הישראלית" אותה ניהל מוסיקאלית החל מהקמתה בשנת 1992 ועד 2004.
בחופשות הקיץ של שנות לימודיו באקדמיה עסק רוני פורת בהופעות רחוב באירופה וארה"ב, שם רכש מיומנויות מתחום התיאטרון הקוסמות והלהטוטנות ופיתח גישה בלתי אמצעית וייחודית לקשר עם הקהל, גישה המיושמת בקונצרטים אותם הוא עורך ומגיש ובהרצאות. כמו כן, בקיץ 2012 נסע רוני עם אשתו וארבעת בניו למסע הופעות רחוב באירופה, לתקופה של חודשיים, בהם ניגנה המשפחה ברחובות צ'כיה, הולנד, הונגריה ועוד. היה זה שיעור מאלף בנושא חירות, ואת החוויות מהמסע הייחודי והמרתק הזה, משלב רוני בהרצאותיו.
פרט לסדרות קונצרטים "רגילות", יוצר רוני פורת פרויקטים המשלבים מוזיקה ותיאטרון ומביאים אל בימת הקונצרטים דגם חדש של קונצרט מומחז היוצר עניין רב וזוכה לשבחים. בין העבודות אותן מבצע רוני פורת עם תזמורת הבמה נמנות "פנטזיה לקוף ותזמורת" אותה הלחין על פי המונולוג של פרנץ קפקא, "דין וחשבון לאקדמיה" (פסטיבל ישראל 1999), "החברים של סופיה" המביא אל הבמה את סיפור המוזיקה הרוסית שהביאו עמם העולים מחבר העמים לישראל ו"המנגינה האחרונה" – קונצרט מומחז המתאר עולם עתידי נטול מנגינות (פסטיבל ישראל 2004).
לצד פעילותו כמרצה וכמוסיקאי על בימות הקונצרטים, יוצר רוני בתחומי התיאטרון והמוסיקה הקלה. במסגרת זו יצר ומופיע עם "חיותה" – פנטזיה מוזיקאלית \ תיאטרלית על פי חנוך לוין. המופע זכה בפרס התיאטרון הישראלי לשנת 2006.
מדי קיץ מוזמן פורת לנצח וללמד ניצוח בהונגריה במסגרת הקורס הבינלאומי Music Without Borders המיועד למוסיקאים מצטיינים מכל העולם.

כתבות

תגובות מההרצאה

אנא צרו קשר כדי לקבל תגובות מהרצאות

​​

מרצים שאולי יעניינו אותך

Blue Surface

רוצים לשמוע עוד על ההרצאה של רוני פורת ?

bottom of page