זיו שילון

יממה לפני שסיים את תפקידו כמפקד פלוגת מסלול בגדוד גבעתי נפצע סרן זיו שילון אנושות בעת פעילות מבצעית ברצועת עזה.

 

ב- 23/10/2012 לפנות בוקר הגיע זיו לשער בגבול הרצועה בכדי לפתוח אותו ולאפשר כניסה ויציאה של כוחות צה״ל. כדי שלא לסכן את חיי חייליו, הנחה אותם להישאר כ–250 מטר מאחוריו. שילון פתח את השער, התקדם שלושה צעדים ואז הכול התפוצץ, תיל ממעיד הוצמד לגדר והפעיל את המטען. בשעה שהוא פצוע קשה, ולאחר, שבין יתר פציעותיו אף איבד את שתי ידיו, המשיך לתפקד ולנהל את אירוע חילוצו מהשטח.

 

כשהתעורר, הבין שחייו השתנו לעד: משעברה סכנת המוות, הגיע המאבק על החיים. במשך שנתיים עבר זיו למעלה מ- 14 ניתוחים ושיקום אינטנסיבי- תהליך שיקומו הוא סיפור מופלא ומעורר השראה על כוחה של הנפש והתמודדות עם אתגרים.

 

בזכות מוטיבציה וכוח רצון עז צלח מאז אתגרים גופניים רבים, לרבות כאלו שנחשבו בעיני רוחו לבלתי אפשריים גם בנסיבות רגילות.

 

זיו השלים בהצלחה את מרתון ברלין בחודש ספטמבר האחרון והגיע לקו הסיום מלווה בחבריו מהגדוד ועטוף בדגל ישראל. בימים אלו מתחיל באימונים לקראת תחרות איש הברזל – בכך מוכיח זיו מדי יום כי תעצומות הנפש ביכולתן להתעלות מעל כל אתגר.

 
 
אודות

סרן (מיל') זיו שילון, מפקד פלוגת לוחמים בגדוד צבר של גבעתי, נפצע קשה מאוד ממטען חבלה במהלך תעסוקה מבצעית בדרום רצועת עזה ב־23 באוקטובר 2012. הוא עבר 17 ניתוחים, ותהליך השיקום המפרך שלו הפך אותו לסמל ומופת בחברה הישראלית. מאז השלים תואר ראשון במשפטים, עוסק ביזמות ישראלית פורצת דרך, סיים תחרויות ספורט קשות, הפך לפעיל חברתי בולט עבור נכי צה"ל ואוכלוסיות מוחלשות, והקים פרויקטים חברתיים רבים.  

שלם 3, רמת גן (בית זילברמינץ)
 
טלפון :
מייל : Gilataviv@gmail.com
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon
הרשמו וקבלו הזמנות להרצאות :

The most popular speakers in Israel

© 2018 Afifdesign