יוכי ברנדס
"שבע אימהות" - הסיפורים הסודיים של נשות התנ"ך

התנ"ך נכתב ונערך בעולם פטריארכלי, ורוב סיפוריו וחוקיו משקפים את השקפת העולם הגברית, שהייתה אז השלטת. אבל פה ושם, בקולות דקים וחבויים, נכנסו לספר הספרים שלנו גם סיפורים שסיפרו נשים, שמבטאים תפיסת עולם שונה ואף חתרנית.  יוכי ברנדס חושפת בהרצאתה כמה מהסיפורים הללו, ומגלה לנו מי באמת היו תמר, בת פרעה, אסתר, רות ומרים הנביאה.

"לידתה של היהדות"

בעקבות הפרדס של עקיבא-הציבור הישראלי מכיר את התנ"ך, אבל התנ"ך אינו היהדות, אלא השורש שממנו היא צמחה. יוכי ברנדס מוליכה אותנו בהרצאתה אל שורשי זהותנו כיהודים וכישראלים ואל שאלות היסוד של תרבותנו.

מי היו הצדוקים והפרושים? מה ההבדל בין בית הלל ובית שמאי? למה הומצא הגיור? מתי עוצב ליל הסדר? מדוע תוקנה התפילה? איך נוצרה החופה? או בקיצור, איך חוללו חז"ל את המהפכה הגדולה הזו שנקראת "היהדות"?

 
 
אודות

סופרת ומורה לתנ"ך. בעלת תואר ראשון בתנ"ך וחינוך ותואר שני ביהדות. יצירתה שואבת את השראתה מארון הספרים היהודי על כל רבדיו (התנ"ך, ספרות חז"ל, ההגות היהודית, ההלכה, החסידות והקבלה) ומצליחה להפוך את התרבות היהודית העמוקה והמורכבת לסיפורים מושכי לב, שכל

ישראלי יכול לקרוא ולהבין. פרסמה עד כה שמונה ספרים, שנקראים על ידי מאות אלפי קוראים: גמר טוב, הגר, לכבות את האהבה, גרעינים לבנים, וידוי, מלכים ג, שבע אימהות, הפרדס של עקיבא. מחזה פרי עטה, כי בנו בחרת, הציג בתיאטרון הבימה מעל 300 הצגות .