דר' טל פבל
איומי אינטרנט וסייבר

חקיקת הסייבר בישראל ובעולם

כיצד ישראל ומדינות נבחרות ברחבי העולם פועלות במישור החקיקה על מנת להתמודד

עם אתגרי הסייבר וכיצד אלו משפיעים על חופש הפרט? על המתח הקיים בין פרטיות

לבין אבטחת מערכות המידע והתפעול.

סייבריאות – אתגרי סייבר במגזר הבריאות

כיצד האינטרנט והמרחב הקיברנטי משפיעים על עולם הבריאות והרפואה ? גנבת מידע אישי ורפואי, פריצה ושיבוש פעילות של מערכות ומכשור רפואי, בעולם בו כל אחד מאתנו הופך לרופא דיגיטלי באמצעות האינטרנט וסמארטפונים המשמשים כמכשור רפואי נייד.

 

  1. אירועי הסייבר הגדולים בהיסטוריה – סקירה על אירועי התקיפות המרכזיים, ובכלל זה הנזקים הקיברנטיים והדלפות מידע ברבות השנים ומה ניתן ללמוד מאירועים אלו.

  2. טכנולוגיות חדשות במזרח התיכון – מה אנו יודעים על עולם הרחפנים או מדפסות תלת ממד במזרח התיכון ? לאילו ממדינות האזור קיים חזון לשנים הבאות ? מי שמה לה ליעד להיות העיר החכמה בעולם בשנת 2017 ? המזרח התיכון, לא מה שחשבתם.

  3. טרור פיזי– איומים פיזיים בעולמות מקוונים – מה השימוש שעושים ארגוני טרור ובדגש על "המדינה האסלאמית"( באינטרנט ? האם ארגוני טרור יעשו שימוש באינטרנט לשם התקפות מקוונות ? מה זה טרור בכלל ? מהו מחזור חיים של פעילות טרור ? כיצד ארגוני טרור במזרח התיכון משתמשים באינטרנט ובשלל אמצעים טכנולוגיים מהמתקדמים ביותר למימוש פעולות טרור פיזיות ?

  4. טרור ואינטרנט – השפה הויזואלית של הטרור – מה ניתן ללמוד מהתמונות, הכרזות והקריקטורות שפורסמו בחשבונות טוויטר פלסטיניים במהלך עימותים צבאיים עם צה"ל ובאנתפאדת אל-קדס ? מהי דמותו של החמאס העולה מאלו ? מהו הנרטיב שהארגון מעביר וכיצד הוא פונה לקהלי יעד שונים ?
     

 
 
אודות

ד"ר טל מומחה וחוקר איומי אינטרנט וסייבר במזרח התיכון ובעולם הרחב

אחראי לימודי סייבר, המכללה האקדמית תל אביב יפו