ד״ר טלי סטולובי
ד״ר טלי סטולובי
לבוש בעולם העבודה מהבית – הפסיכולוגיה החדשה של הלבוש

תקופת הקורונה הובילה לעבודה במרחב הביתי, ואת הישיבות המקצועיות המשותפות החליפו מפגשי זום. במצב הדברים, השקעה בלבוש עשויה להיראות בלתי רלוונטית והפיג'מה מפתה יותר מאי פעם.
הטעות הנפוצה מתמקדת בלבוש ככלי לרושם ראשוני ותקשורת חברתית. אין הכרה מספקת בהשפעה הפסיכולוגית של בחירות הלבוש, ברמת התפקוד היומיומי, כל שכן התפקוד המקצועי.
עולם הפסיכולוגיה של הלבוש מתבסס על מחקרים הנוגעים לקשר בין אופן הלבוש לדפוסי אישיות וחשיבה, דימוי גוף, וחשוב מכל – תפקוד קוגניטיבי. אותו תפקוד שקשור לריכוז ויעילות בעבודה.
ההרצאה המוצעת חושפת את העומק שעל פני השטח - מה הבגדים שלנו אומרים עלינו וכיצד ניתן להשתמש בבחירות הלבוש באופן שיחזק את הזהות המקצועית שלנו ואת התפוקה בעבודה? מדוע הלבוש משמעותי גם במפגשי זום ואפילו בבידוד? מה כדאי ללבוש בימי העבודה מהבית? על אף שמחקרים מצביעים על חיבור רגשי חזק יותר ללבוש בקרב נשים, גם גברים מושפעים מהבגדים שלהם, גם ברמה בלתי מודעת. ההרצאה מפצחת את ההבדלים בין המינים ומציגה כיצד כל אחד ואחת מאיתנו מושפעים מהלבוש ויכולים בקלות להשתמש בו ככלי להתפתחות אישית
ומקצועית.

הפסיכולוגיה של הלבוש – סדרת הרצאות
עיצוב העצמי – הפסיכולוגיה של הלבוש: מה הבגדים שלנו מספרים עלינו? הרצאה על הקשר בין דפוסי אישיות לסגנון לבוש, ואיך אפשר לפתח חשיבה יצירתית דרך ארון הבגדים להתלבש על קריירה – לבוש ועולם העבודה: האם המיתוס על אשת העסקים בחליפה נכון? מה ההבדל בין סטייל של נשים וגברים בסביבות העבודה ולמה מנכלים יכולים ללבוש טישרט? כיצד כדאי להתלבש לעבודה?
ביי ביי לג'ינס מהתיכון – די לשיחות המסדרון על דיאטה! בגדים יכולים לדחוף אותנו לדיאטה הבא או לשחרר אותנו ממעגל הסבל. את הבגד צריך להתאים לגוף, ולא את הגוף אל הבגד. הרצאה שמחברת בין בגדים לדימוי גוף בריא וקבלה עצמית. הרצאה פרקטית המחברת את עולם דימוי הגוף עם כלים לעזרה עצמית מעולם הסטיילינג תרפי.

להתלבש, לאכול, לאהוב – על בגדים ואכילה רגשית: אכילה רגשית היא תופעה נפוצה ומטרידה, בעיקר עבור נשים. אבל כולנו אוכלים רגשית. ההרצאה עוסקת בקשר בין האכילה שלנו ללבוש שלנו, ובבגדים ככלי לוויסות רגשי.
סטייל משפחתי – מה הקשר בין איך שהילדים והילדות שלנו מתלבשים להורות שלנו? איך מגיבים לילדה שרוצה לצאת בחולצת בטן? הרצאה שעוסקת בקשר הבינדורי ובבגדים כדרך לתקשר טוב יותר עם הדיירים הצעירים שבבית.
הפסיכולוגיה של השופינג – מהי קנייה רגשית ולמה נשים תמיד מוכנות לקנות עוד בגדים? נדבר על התמכרות לגיהוץ האשראי, FOMO וגמילה מקניות ברשת.
נוכחות – על בגדים ושפת גוף: איך אפשר להיעזר בבגדים כדי להעצים את שפת הגוף בסיטואציות שונות? מה הקשר בין תנוחות של עוצמה לארון בגדים מדויק? מה כדאי ללבוש לפני פרזנטציות חשובות?
עולם הצבע ועולם הרגש – איך צבעי הבגדים שלנו משפיעים עלינו? האם הצבע של השולחן במשרד משפיע על העבודה שלנו? איך אפשר להיעזר בצבעים כדי לעודד את עצמנו ולהרגיש טוב?

 
 
אודות

עליי : דר טלי סטולובי, חוקרת ומרצה על הפסיכולוגיה של הלבוש, עובדת סוציאלית קלינית
מרצה בכירה במכללה לחברה ואמנויות. חוקרת בשיתוף מרכז המחקר של ביהס לטיפול באמנויות,
אוניברסיטת חיפה. לשעבר חוקרת ועוס במרכז לבריאות הנפש לב השרון (2007 - 2016) וכיום עוסקת
בטיפול, מחקר והוראה. עוסקת בסטיילינג תרפי עם נפגעות טראומה מינית במרכז עוגן.
מעבירה קבוצות וסדנאות לנשים ונערות בחברות וארגונים, וכן במסגרות חינוך ובריאות. מחברת
הספר: סטיילינג תרפי – להתלבש כמו האישה שאת רוצה להיות;.