רן לבנה.jpg
רן לבנה
"מהפכת טכנולוגיות החלל החדש וישראל"

ההרצאה מדברת על חדשנות, טכנולוגיה ומדע, ומסבירה איך הפכה תעשיית החלל לאחת התעשיות המבטיחות ביותר במאה ה-21. מדובר בהרצאת מדע פופולארי שפתוחה לא רק ל'מבינים' או לפריקים של טכנולוגיה אלא גם למי שמתעניין בחדשנות, או ביישום חדשנות בארגון שלו.

המשך בקורסים וכלה בסדנאות והרצאות פרימיום בנושא.

בעשור האחרון נכנסה 'טכנולוגיה משבשבת' לאקוסיסטם של תעשיית החלל העולמית, והפכה אותה מתעשייה ממשלתית, צבאית ומסורתית לאחת התעשיות המבטיחות של המאה ה-21.  ההרצאה מספרת איך מתעשייה שנחשבה ל'מנומנמת' עם סיום עידן מעבורות החלל של נאס"א, הפכה תעשיית החלל לפרטית, חדשנית, אפקטיבית ופורצת גבולות.

בהרצאה תינתן סקירה כללית על עידן ה"NEW SPACE", ויפורטו בה הטכנולוגיות המשמעותיות ביותר שמובילות את חברות החלל המובילות בעולם- מיצרני המשגרים, הלווינים ועד לחברות שמפרשות את הנתונים ומנגישות אותם ללקוחות הקצה- מדינות, עיריות, חברות מסחריות ואנחנו כלקוחות פרטיים. דגש מיוחד ניתן לטכנולוגיות 'כחול-לבן' וסטארטאפים ישראלים משני מציאות, ולהשקעות פורצות הדרך בעולם- שיצליחו בעשורים הקרובים להפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי ולקחת את האנושות לירח ולמאדים.

אורך ההרצאה - שעה.
מתאימה לכל חובב מדע וטכנולוגיה, ממהנדסי חלל מבוגרים, ועד לבני נוער וילדים בוגרים.  ציוד דרוש : מקרן, רמקולים (יש המון סרטים) , חיבור HDMI .

 
 
אודות

רן לבנה מכהן מנכ"ל קרן רמון מיוני 2015. עוסק ביזמות חברתית משנת 2008 ובעל  ניסיון רב בהקמה, פיתוח ותפעול של מיזמים חברתיים ומיזמים חברתיים-עסקיים.

לפני מינויו למנכ"ל קרן רמון, שימש רן כשלוש שנים וחצי כראש תחום הפיתוח העסקי בחברת הייעוץ האסטרטגי ת.א.ר.א. במסגרת תפקידו ליווה רן שורה של גופים ציבוריים מובילים בישראל: רשויות מקומיות, מוסדות להשכלה גבוהה, בתי חולים ומלכ"רים. 

בנוסף, כיהן כיו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת ת"א עד שנת 2011 וכחבר ועד מנהל בהתאחדות הסטודנטים הארצית. בין היתר, היה בין מקימי מרכז היזמות באוניברסיטת תל אביב ויזם את הקמת קרן מלגות הדיור של עיריית תל אביב. כמו כן, כיהן כיו"ר הדירקטוריון של "דיונון" והקים את החל"צ ״אקסטרא סטודנט״.  במקביל לעבודתו בקרן רמון רמון יושב בועד המנהל של המכללה החברתית כלכלית, 2bcommuinity ובועדת הייעוץ של הפורום הישראלי למנהיגות.

בוגר תואר ראשון בסוציולוגיה ובספרות מאוניברסיטת תל אביב, תואר שני במנהל עסקים במסלול אסטרטגיה גלובאלית מהמרכז הבנתחומי בהרצליה, וקורס מנהיגות של מכון Grubb  בלונדון.

במקביל לעבודתו בקרן רמון, רן משמש כאיש סגל בתכנית האקדמית –Global Consulting Practicum של המרכז הבינתחומי בהרצליה וביה"ס Wharton למנהל העסקים בארצות הברית.