אוהד חמו.jpg
אוהד חמו
כתב ישראלי בשטחים

ההרצאה, המועברת מזווית עינו של ישראלי בשטח הפלסטיני, מתמקדת בחוויות אישיות אותן עבר במהלך השנים. כיצד מתקבל אדם בשטח הפלסטיני העוין בתקופות קשות ? כיצד הצליח לפתח את הקשרים עם חמושי פתח וחמאס דווקא בימים הקשים של האינתיפאדה ? ההבדל בין שתי התנועות, (המקצועיות, הדיסקרטיות והאידיאולוגיה הג'יהאדיסטית של מבוקשי חמאס והג'יהאד האיסלאמי לעומת "שכירי החרב" של הפת"ח).
ההרצאה עוסקת בין היתר בתרומה של התקשורת הישראלית ליצירת "גיבורי התרבות" החדשים דוגמת זכריא זביידי ואחרים. תיאורים על מפגשיו עם מחבלים ומשלחי מתאבדים בשטחים ובבתי הכלא. ההרצאה קוהרנטית ועוקבת כל העת אחר האירועים המשמעותיים של השנים האחרונות.

 

הרצאה : חמאס 

ההרצאה עוסקת בשאלות מרתקות סביב תנועת חמאס. מהן מקורותיה של חמאס, בתה של תנועת האחים המוסלמים במצרים. מה כוללת אמנת התנועה ומהיכן היא שואבת את עקרונותיה ? כיצד נולדה הזרוע הצבאית של חמאס (מספר על פגישות עם מקימי הזרוע הצבאית של חמאס). כיצד נתפס הג'האד ומתורגם בעיני אנשי חמאס ? האבולוציה של פיגועי ההתאבדות של פלסטינים בישראל. ההרצאה נותנת פתח לעולם לא מוכר, של התנועה המרתקת והמפחידה ביותר בשטחים, גם מזווית אישית של מי שנפגש עם רבים מבכיריה.

 
 
אודות

אוהד חמו מכתבי השטחים המרתקים והנמרצים בישראל, הרצאתו עוסקת בשאלות מרתקות סביב תנועת חמאס. מהן מקורותיה של חמאס, בתה של תנועת האחים המוסלמים במצרים. מה כוללת אמנת התנועה ומהיכן היא שואבת את עקרונותיה ועוד.. כמו כן הרצאה מאלפת על עבודתו של כתב שטחים המצוי בנבכי הפוליטיקה הפלשתינים ומצוי בקרביים של ארגוני הטרור. חוויה לכל שומע ובייחוד לשומע הישראלי
אוהד חמו משמש ככתב ערוץ 2 בשטחים. בעבר שימש אוהד חמו ככתב הערוצים 1 ו-10 לעניני יהודה ושומרון ופלשתינאים. ליווה מקרוב מאוד את האירועים הגדולים של השנים האחרונות : עליית חמאס בבחירות, הפיכת החמאס בעזה, מות ערפאת, האינתיפאדה וכו'. במהלך השנים ערך אוהד חמו כתבות מגזין רבות ואף סרטים דוקומנטריים קצרים בערוץ הראשון.
כחלק מתפקידו יצר אוהד חמו מארג של קשרים ברשות הפלסטינית ונפגש דרך קבע עם מנהיגי חמאס ופתח, עם מבוקשים מכלל הארגונים הפלסטינים, אסירים ואזרחים מן השורה. בין הישראלים הבודדים שנכנסים דרך קבע לשטחים, למד אוהד חמו להבין את הזירה הפלסטינית ללא מתווכים ונחשב בקי מאוד ברזי הפוליטיקה והחברה הפלסטינית.