אודליה יקיר
"הומור כתקשורת מקרבת"

הלקוח מאיים לפוצץ את המשא ומתן? 
עובד הציג רעיון שלכם כשלו?
שוב איחרתם לישיבה?
בסדנה מרתקת באורך שלוש שעות, אודליה יקיר, מאמנת לשימוש נכון בהומור ומייסדת שיטת The Gift תלמד את הקהל כיצד להשתמש נכון בהומור בתוך הארגון, במכירות, בשירות ובניהול משא ומתן. דרך דוגמאות כיצד מיטב הפוליטיקאים בעולם השתמשו בהומור כדי לייצר אמינות, אינטימיות, כריזמה ועניין, אודליה מדגימה לנו מה אנחנו יכולים לקחת מהם לחיים האישיים שלנו ולסביבת העבודה שלנו. 

משך הסדנה – 3 שעות

יש לי סוד לגלות לכם!

רב האנשים מתייחסים להומור כמשכך כאבים טבעי, מפחית לחצים ותורם לבריאות הכללית. כל זה נכון ויפה, אבל בשביל זה אתם לא צריכים אותי, יש לכם את גוגל.
אפרופו גוגל, אם תקלידו "הומור" תקבלו את ההגדרה – ערוץ תקשורת שמטרתו להביא לידו צחוק. נכון, אנחנו מתקשרים בעזרת הומור. צחוק הוא רק התוצאה של אותה התקשורת. תודו שלא ידעתם את זה, למה? כי אתם לא מבררים.

רוצים דוגמא? קבלו.

נניח שנכנסתם הרגע לסניף הבנק שלכם ונעמדתם בתור לפקיד התורן. משום מקום מציצה לרגע גברת שצועקת עליכם שהיא הייתה לפניכם ורק הלכה רגע לשאול משהו וחזרה. ברב הפעמים, סיטואציה כזאת תביא בישראל ישר לעצבים, לחץ, ריב, דקירות, שבעה, הלוויה. למה? כי האגו שלנו כל כך פגיע, שהוא ישר נכנס לפעולה. צעקו עלי? ברור שאני אצעק בחזרה.

אבל ריבים בדרך לא ממש מקדמים אותו בחיים, לראש התור, או בכלל. במקרה כזה במקום לענות לגברת שצעקה עליכם "למה עקפת אותי, הייתי כאן קודם!" אפשר פשוט לענות, "לא קרה כלום, תני לי לסיים לעקוף אותך ואז תעקפי אותי בחזרה." מבטיחה לכם שאחרי תשובה כזו היא תהיה כל כך בהלם שהעימות בטוח נגמר.

הומור גם עוזר לנו לברר דברים מביכים שקשה לשאול או להגיד בצורה ישירה, למשל, לא נעים לנו לסלק אורחים שנתקעו ושלא מבינים את הרמז גם אחרי שפנינו הכל מהשולחן, הוצאנו לטיול את הכלב וכיבינו את האורות. במקרה כזה, תמיד אפשר לשאול בחיוך: "חבר'ה, מה תשתו לפני שתלכו?" או, "מי רוצה פרי לדרך?".

הומור גם עוזר לנו להעביר ולקבל ביקורת בצורה שתהיה נוחה ונעימה לשמוע ולא תייצר אוטומטית תחושת אנטי אצל הצד השני. למשל, ערב ליל הסדר, את מתרוצצת במטבח, מבשלת, מנקה, מגהצת ובעלך צופה בעוד משחק כדורגל. הוא כבר הבטיח אלף פעם לכבות את הטלוויזיה ולקום לעזור לך. זה לא שהוא לא רוצה, פשוט משהו אצלו בגוף קצת דפוק והוא לא מצליח לתרגם את התשדורת מהמח לפעולה פיזית. ההצעה שלי – לחייך ולשאול אותו, "תגיד, מאמי מה אתה מעדיף, לקום לעזור עכשיו במטבח או לישון הלילה במטבח?"

אני זוכרת את ימיי כדיילת אוויר. אין ספק שהעבודה הזאת מזמנת שלל סיטואציות מביכות, מעצבנות ומאתגרות. באחת הטיסות שלי החלו לריב שני נוסעים מבוגרים בצורה קולנית על כך שאחד מהם רצה לאכול והשני סירב ליישר את כסא המושב שלו בטענה שהוא כרגע דווקא מעדיף לישון. ואז הם צלצלו בפעמון הקריאה לבוררת, כלומר לי, כדי להכריע. כל מה שהצלחתי להגיד להם כשהבנתי שמדובר בשני אנשי עסקים בשנות החמישים לחייהם, איכותיים ובוגרים שפשוט כנראה כרגע סובלים מחמצן דליל במח בגלל ההמראה הוא: "חבר'ה, אני אוציא אתכם החוצה." הרי אין לי באמת איך לפתור את הסיטואציה בצורה בוגרת, זה לא שיש לי לאן להעביר אותם כי המטוס היה בתפוסה מלאה. הומור, במקרה הזה, גורם לאנשים לראות איך הם נראים באמת ולהבין עד כמה הסיטואציה באמת מגוחכת ולפעמים זה ממש עדיף מכל עונש או פתרון אחר.

 
אודות

מנטורית להעצמה אישית, שחקנית, עיתונאית, תסריטאית ויוצרת טלוויזיה ישראלית.

 
שלם 3, רמת גן (בית זילברמינץ)
 
טלפון :
מייל : Gilataviv@gmail.com
הרשמו וקבלו הזמנות להרצאות :

© 2018 Afifdesign

  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon

The most popular speakers in Israel