דר' נורית בובליל
מפענחים אנשים – תובנות של מומחית דנ"א

ההרצאה לוקחת את המשתתפים לסיבוב במציאות חיינו במאה ה-21, מציאות מרתקת בה ניתן לבחון מחדש מושג כמו פרטיות, או זכויות הפרט האם ניתן לפענח אנשים בארגון או בחברה , וכדרכה של ד"ר נורית בובליל, מומחית לזיהוי בדנ"א, נקודת הבחינה תהיה דרך הזיהוי הפלילי.

נושא ההרצאה הזיהוי הפלילי בעל תוכן מרתק שישאיר את הלקוחות או העובדים  שלך ערים, סקרנים ובעיקר, בעלי תובנות חדשות עם הצצה לעולם מרתק

בהרצאה נדבר גם על חשיבותו הגדולה של מאגר הדנ"א מאפשרת לנו ללמוד על ההצלחות, על הכשלים, ועל הקשיים בעבודה מורכבת ומעניינת זו.

במהלך ההרצאה נוכל לבחון את מהות המאגר, אילו נתונים הוא שומר, מי נכלל בו בו וכיצד הוא מסייע לפענוח פשעים. כל זאת, בליווי דוגמאות מרתקות מהארץ והעולם לפענוח פשעים ותפיסת אשמים באמצעות מאגר הדנ"א הפלילי.

פעילות זיהוי פלילי כמשחק תפקידים

דוגמא אחת מעניינת לפענוח תיק רצח, שני "משחקי תפקידים" (פעם אחת הקהל הופך למומחים לזיהוי פלילי ופעם שנייה לחבר מושבעים), ועוד דיון של 3 דקות מספיקים כדי לתת את קריאת ההתעוררות לתפיסת המציאות שלנו.

 
 
תגובות

"הרצאה מרתקת שחשפה טפח מהעולם המרתק של עולם הזיהוי הפלילי. מדובר במרצה מרשימה, בהירה וברורה לכולם, משתפת את הקהל , מביאה חומרים שירתקו כל משתתף" פלאפון – גלעדי אורלי

אודות

ד”ר נורית בובליל (Ph.D)היא מומחית לזיהוי DNA בתחום הזיהוי הפלילי.

מרצה בתחום המדע הפופולרי על פשע וזיהוי פלילי.

בעלת דוקטורט מהחוג לפתולוגיה, הפקולטה ע"ש סאקלר, אוניברסיטת תל אביב.