מולי אדן – נשיא אינטל לשעבר
"חדשנות בעולם משתנה "

מולי אדן, כיהן כסגן נשיא בכיר באינטל העולמית,

מנכ"ל קבוצת המחשוב התפיסתי (Perceptual Computing), ונשיא אינטל ישראל.

כיום מכהן כיועץ חדשנות וטכנולוגיה ראשי בבנק הפועלים.

האם יש רצון לייצר חדשנות באמצעות לקיחת סיכונים ויציאה מהאזור הנוח?"

לדברי אדן, "במגזר העסקי קיימת תחרות, קצב החשיבה בתחום החדשנות

"אומרים, 'בואו נחשוב על זה שנתיים ואז נבוא עם ההמלצות'. זה לא עובד ככה.

צריך לומר, 'בואו נעשה את זה בתוך שנה, ואולי אפילו פחות'".

 
 
אודות

אדן נולד וגדל בחיפה. לאחר שירות בחיל הים, בדרגת רס"ן השלים תואר ראשון בהנדסת חשמל בטכניון בשנת 1973 בהצטיינות, ולאחר מכן תואר בניהול עסקי בכיר באוניברסיטה העברית בירושלים.

מ-1999 עד 2002 כיהן כעמית מרצה בכיר בתוכנית המוסמך במנהל עסקים של הטכניון. את הקריירה המקצועית שלו החל כמהנדס בחברת מץ ואחר כך בחברת תדיראן תקשורת בע"מ.

המציא את האנטי-מחיקון (התקן שנועד להחזיר לטלוויזיה את הצבע שנמחק באותה עת על ידי רשות השידור).

הצטרף לאינטל ב-1982 ושימש במספר רב של תפקידים טכניים וניהוליים בתכנון מיקרו-מעבדים עבור אינטל, בהם מעבד ®Intel® Pentium MMX™.
מ-1999 עד 2003, שימש כדירקטור ומנהל כללי של מרכז הפיתוח של אינטל בישראל. הוא היה אחראי לפיתוח המיקרו-מעבד ומערכי-השבבים הניידים, בהם טכנולוגיית המחשוב הנייד Intel® Centrino ומעבד Intel® Pentium® M.
ב-2004 שימש סגן נשיא ומנהל שיווק בקבוצת הפלטפורמות הניידות והיה אחראי להובלת הצמיחה במגזר המחשבים הניידים. ב-2005 קודם למשרת סגן נשיא ומנהל כללי של קבוצת הפלטפורמות הניידות באינטל העולמית. ב-2009 קודם למשרת סגן נשיא ומנהל כללי של קבוצת לקוחות המחשבים האישיים, שם ניהל את תחום מחשבי ה-PC של אינטל העולמית, שכלל מחשבים שולחניים וניידים.

בשנת 2012 שב לישראל, ושימש כנשיא אינטל ישראל וכן כמנכ"ל ארגון המחשוב התפיסתי, אותו הקים בשנת 2011. במסגרת תפקידו זה, ניהל את כלל פעילות אינטל בישראל עד לשנת 2015.

בשנת 2010 הופיע במקום ה-26 ברשימת 100 האנשים היצירתיים ביותר בעולם על ידי המגזין Fast Company.

בשנת 2012 נבחר על ידי הירחון Forbes לאחד מעשרת המוחות המבריקים בתחום הטכנולוגיה לצדם של ג'ונתן הייב מאפל, אנדי רובין מגוגל ופול ג'ייקובס מקוואלקום.

במרץ 2015 הודיע על פרישה מאינטל. באוקטובר 2015 הצטרף אדן לבנק הפועלים בתפקיד יועץ חדשנות וטכנולוגיה ראשי.