לבנת פורן.jpg
ספר לבנת פורן.jpg
לבנת פורן
"בעשר אצבעות"

היו לי את כל הסיבות להיכשל אז הצלחתי

בהרצאה מספרת לבנת על המקום ממנו באה, על האתגרים שחיכו לה בדרך, על החששות והפחדים, על כל הסיבות שהיו לה להיכשל ועל הדרך שעשתה כדי להצליח.

זהו סיפור על עוצמה, פריצת גבולות, מסירות ואחדות משפחתית, על שבירת מוסכמות וניפוץ תקרות זכוכית ואתגר שאינו נגמר לעולם.

 

"אני עומדת לראשונה מול דלת הכניסה לחברה שרק הקמתי. חיוורת, מפוחדת, אגלי זיעה מכסים את מצחי ובה בעת גופי רועד מקור ומפחד. מנסה בכל כוחותיי להכניס ולו נשימת אוויר אחת לריאותיי. חופנת באגרופי את המפתח, רוצה לסובב אותו ולפתוח את הדלת לרווחה לקראת עתיד טוב יותר, לעצמי, למשפחתי, לאנשים שידעתי שכל כך צריכים את השירות שהחברה שהקמתי עומדת לתת – ורוצה לא פחות לסגור את הדלת ולברוח הרחק משם".

 

בספר אוטוביוגרפי אמיץ במיוחד חושפת בפנינו לבנת פורן את הפער הבלתי נתפס בין דמותה הציבורית, אותה אנחנו מכירים משלטי החוצות והטלוויזיה, אישה מצליחה, המשדרת ביטחון והכרת ערך עצמה, לבין הילדה שגדלה במרחק רב מלבם של הוריה, שמנה ודחויה, ילדה שלא פספסה בנעוריה אף הזדמנות למרוד.

אחרי שעזבה את בית הספר מבלי שהשלימה אפילו עשר שנות לימוד, בלי אף בחינת בגרות אחת, איש לא חשב שיש למישהי כמוה סיכוי ממשי להצליח. מי יכול היה לדמיין שהקיבוצניקית שעזבה בגיל שלושים וארבע את הקיבוץ עם בעלה ושלושה ילדים קטנים כשהם חסרי כול, עם אפס שקלים בבנק ובלי כל תשתית כלכלית, תהפוך להיות אשת עסקים מצליחה.

 

לבנת לא מתייפייפת, לא מתחנפת ולא מפספסת אף הזדמנות להפנות זרקור רב עוצמה שמאיר כל פינה בחייה, תהא חשוכה אשר תהא. ביקורתית כלפי הוריה, כלפי הקיבוץ בו גדלה, ובעיקר ביקורתית כלפי עצמה. פעם אחר פעם במהלך חייה בחרה לבנת להמציא את עצמה מחדש, להתמודד, להילחם בספקות ובפחדים שלה. פחדים וספקות שהם נחלת כולנו.

תוך שהיא חושפת את עצמה לחלוטין, לוקחת אותנו לבנת למסע בתחנות חייה, ומגוללת סיפור חיים מעורר השראה שיכול לגעת בלב כל אדם ולהשפיע על הדרך שבה אנחנו יכולים לראות את חיינו, המקצועיים והאישיים כאחד.

 

זה המסר שלבנת פורן מעבירה בהרצאה בה היא חושפת לראשונה את סיפור חייה.

בהרצאה מספרת לבנת על המקום ממנו באה, על האתגרים שחיכו לה בדרך, על החששות והפחדים, על כל הסיבות שהיו לה להיכשל ועל הדרך שעשתה כדי להצליח.

זהו סיפור על עוצמה, פריצת גבולות, מסירות ואחדות משפחתית, על שבירת מוסכמות וניפוץ תקרות זכוכית ואתגר שאינו נגמר לעולם.

 
 
תגובות

"...ההרצאה של לבנת זו המתנה הכי גדולה שיכולנו לקבל ממך....היום קיבלתי עוד בוסט ואנרגיה ואפילו ניצן של אומץ לגדל "ביצים" ואשכרה להצליח!! וזאת מתנה להצליח! זאת דרכי לומר לך תודה." הילה

"ואז היא הגיעה! לבנת פורן .... עם הרצאה מלאת השראה על יציאה למקומות מופלאים עם עורבים שחורים ויונות צחורות. היה פשוט קסום ומלא השראה... היו לה את כל הסיבות להיכשל והיא הצליחה! כשאנחנו מפנימים שההצלחה תלויה רק בנו, באמונה, בתכנון ובמעשים אז באמת מצליחים!" ניר

אודות

לבנת פורן נולדה וגדלה בקיבוץ צובה. כיום היא נשואה, אם לשלושה בנים וגרה בגבעתיים. פורן, בעלת תואר ראשון בכלכלה ומנהל עסקים ותואר שני במנהל עסקים, החלה את דרכה המקצועית בשירות הציבורי, כמנהלת תחום היזמות במשרד הקליטה. במסגרת תפקידה סייעה פורן לאלפי עולים חדשים להקים עסקים עצמאיים והצליחה להגדיל את תקציב פיתוח היזמות באלפי אחוזים. במקביל ניהלה פורן את הקרן לעולה העצמאי, המעניקה הלוואות לעולים לצורך עידוד ופיתוח עסקים עצמאיים.

 

בשנת 2000 החלה לעסוק בתחום מימוש זכויות רפואיות ולסייע לאנשים להתמודד עם הביורוקרטיה, הטופסולוגיה ואטימות הפקידים, בדרך למימוש זכויותיהם.