גיל חובב.jpg
גיל חובב
מגוון הרצאות

בשפה עשירה, בהומור ובחן האופייני רק לו מספר גיל חובב בהרצאותיו על משפחתו המיוחדת, המשעשעת והאהובה ועל השפה העברית האהובה לא פחות. הרצאה שהיא חוויה.

"אהבת ירושליים"

גיל חובב, יליד ירושלים, מספר לרגל היובל לאיחוד הבירה על התקופה שלפני ואחרי מלחמת ששת הימים בעיר המחולקת והמאוחדת, משמיע את ההודעה ההיסטורית על שחרור ירושלים בקולו של משה חובב, וקורא סיפורים העוסקים בפנים שונות של העיר וטיפוסיה, אבל בעיקר עוסקים באהבה.

"אוכל קטן ונשים גדולות"

גיל חובב, סופר, מו"ל ואיש טלוויזיה, מספר על אוכל, ירושלים, אהבה, משפחה ועברית. בהרצאה קלילה בת שעה מספר חובב באילו תחבולות ניסו לפתות אותו, ילד ירושלמי כחוש ופוזל, לאכול דגים, מדוע החליטה סבתו, לאה אבושדיד, לוותר על הנדוניה שלה כדי להינשא לאיתמר בן אב"י ומתי בדיוק גילתה לו בתו שהשפה העברית שיגעה אותו לחלוטין. כל זה בליווי סיפורים על אליעזר בן יהודה, משה חובב, חיל המודיעין הישראלי, ערוץ 2, מיטב מסעדות תבל וכמובן - בעברית צחה.

ההרצאה אינה כוללת הדגמת בישול ו/או כיבוד.

"אליעזר בן יהודה בנעלי בית"​

גיל חובב, נינו של מחייה השפה העברית.
מספר בהרצאה משעשעת בת שעה על הפכים הקטנים (והגדולים) שמאחורי חידוש השפה, על החשבון הפתוח של משפחת בן יהודה עם הקהילה החרדית בירושלים, 
על שתי מילים שכולנו אומרים לא נכון וגם מסביר למה, בעצם, אי אפשר לספר על אליעזר בן יהודה בנעלי בית.

 

 
 
אודות

גיל חובב נולד בירושלים בשנת 1962. בן למשה חובב, מקרייני קול ישראל המיתולוגיים, ולדרורה בן אב"י, נכדתו של אליעזר בן יהודה, מחייה השפה העברית. חובב למד בגימנסיה רחביה בעיר ואת שירותו הצבאי עשה במודיעין. הוא בעל תואר בספרות צרפתית ולימודים כלליים מהאוניברסיטה העברית.