דודו דיין
הרצאה ליום השואה: סוד ההישרדות

השורה של מאיר אריאל "עברנו את פרעה, נעבור גם את זה" עומדת בבסיס הרצאה זו, המבקשת לעמוד על סודו כוח עמידתו של העם שלנו. כבר ספדו לנו אין ספור פעמים ואנחנו עדיין כאן.

 

ההרצאה זו ליום השואה עוסקת בנוסחה המיוחדת לנו, שנרקחה לפני אלפי שנים ועדיין כוחה במותניה. יכולנו להיעלם בימי גלות מצרים, וגם בתקופות היסטוריות מאוחרות. לא נעלמנו כי תמיד נמצאה הדרך שיצרה שינוי ואשר הבטיחה המשכיות. בהרצאה סקירה רצופה של גלי השפל והגאות המחודשת, ששיאה בדורות האחרונים במעבר משואה לתקומה. הצימוד 'שואה תקומה' שחוק מאוד, אך הסיפור מתחדש תמיד.

 

המצגת המלווה את ההרצאה 'שוטפת את העיניים' וממחישה את הדברים.

 

הרצאות נוספות  ליום הזיכרון לשואה ולגבורה:

הרצאה ליום השואה: היינו שם

הרצאה ליום השואה: הפרוטוקולים של זקני ציון

הרצאה ליום השואה: חנה סנש וצנחני התקווה

הרצאה ליום השואה: יהדות-ציונות-גזענות

הרצאה ליום השואה: סוד ההישרדות

הרצאה ליום השואה: הנוקמים

ליום השואה: מופע משואה לתקומה

 
 
אודות

דודו דיין - מרצה, סופר, עיתונאי.

החיבור שלי עם הארץ נופיה וההיסטוריה שלה התחיל כנער וחייל בגדנ"ע. אז ערכתי יחד עם חברי הקרובים מסעות-רגל רבים לאורכה ולרוחבה של הארץ ובכללם גם מסע-אופניים ממטולה לאילת; באופניים מפסגת הר מירון לים המלח; וגם מסע רגלי מאילת למטולה.

 

במשך עשרות שנות עבודתי כעיתונאי ליוויתי את התפתחות המדינה ככתב וגם כעורך ב"במחנה גדנע" וב"במחנה"; ככתב, עורך תוכניות ומגישן בגלי צה"ל. בתקופה זו כתבתי ספרים אחדים, גם בנושאי צבא ובטחון. (לרשימת ספרים) לקראת שנת ה-40 למדינת-ישראל, ערכתי תחקיר מעמיק והגשתי את סדרת התוכניות 'עושים מדינה', שכללה 108 פרקים ששודרו במשך שנתיים.

 

הסדרה ליוותה, בקולות העושים, את הדרך למדינה. סדרה זו זיכתה אותי ב"פרס סוקולוב לתקשורת אלקטרונית" (1993). היא עסקה בתיאור כרונולוגי במתכונת 'השבוע לפני' והפתיעה במספר הגילויים שעשו כותרות. מבחר מהעדויות המרתקות פורסם בספר 'עושים מדינה' שיצא לאור בהוצאת משרד הביטחון.

 

מי שמטייל ומכיר את הארץ, יודע שמתחת לכל אבן יש סיפור. את התשוקה הזו לספר שילבתי בין השנים במאות פינות יומיות, קלילות וקליטות, ששודרו בגלגל"ץ תחת הכותרת 'מתחת לאף' 'והמלצה שלי'. בעקבותיהן יצא הספר 'מה כבר 2000 ?! 88 סיפורי דרך מחויכים' שיצא לאור בהוצאת "צופית", המתמחה בתחום זה, המשמֵר סיפורים מפתיעים ולא מוכרים.

שלם 3, רמת גן (בית זילברמינץ)
 
טלפון :
מייל : Gilataviv@gmail.com
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • Google+ Social Icon
הרשמו וקבלו הזמנות להרצאות :

The most popular speakers in Israel

© 2018 Afifdesign