אברהם סיני
"סיפורו של קצין חיזבאללה שהפך לסוכן מוסד"

מי שיפגוש באברהם סיני (או בשמו הקודם: איברהים יאסין) ברחוב, לא יעלה בדעתו מהו סיפורו האמיתי. מכפר קטן בבקעת הלבנון, דרך שירות צבאי בכיר בשורות החיזבאללה ועד למרתפי העינויים אצל עימאד מורנייה, רב המחבלים שחוסל, שחשד בו בריגול לטובת ישראל. היום – אברהם הוא רב חרדי בצפת. בנו של אברהם, לוחם גולני בגדוד 51, קיבל בשנה שעברה את פרס מצטיין הנשיא.

אברהם יספר את סיפורו האישי יוצא הדופן. הרצאה זו תעצור את נשמתכם ותשאיר אתכם מרותקים לכיסא מתחילתה ועד סופה.  

הוא נולד בלבנון וגדל כמוסלמי שיעי בשם איברהים יאסין בצל העימותים ביו המיעוט השיעי לפליטים הפלסטינים הסונים, התגייס למיליציה השיעית הקיצונית של חיזבאללה, נחשד בבגידה ועבר עינויים קשים ע"י עימאד מורנייה במהלכם ראה את בנו נשרף אל מול עיניו. איברהים לא נשבר, יצא לחפש נקמה והתגייס להיות סוכן של "המוסד" כנגד חיזבאללה ובכך הציל חיי ישראלים רבים.

 
 
תגובות

"ערב מרתק ומעניין על סיפור חייו של מר אברהם סיני . הסיפור מסופר באופן מפורט והשאיר אותנו עם רצון לעוד".

"הרצאה מרתקת, היינו כל כך קשובים למרצה שלא שמנו לב ששעתיים עברו".

"סיפור חיים מטורף על גבול הדמיון איש מרתק ומיוחד במינו הייתי מרותקת".

"מאוד התרשמתי מהסיפור של אברהם. מצד אחד מאוד קשה ולשמוע את החוויות האכזריות והקשות שלו בלבנון אבל מצד שני היה מאוד מרגש להבין איך התמודד עם זה והסיפור שלו בארץ".

"הרצאה מעניינת על סיפור חיים לא פשוט. חושפת מעט את צורת החשיבה של הצד השני, ומחדדת את החלקים היפים בחברה שלנו ועל כמה חשוב להיות מאוחדים. תודה רבה היה מרתק".

אודות

אברהם נולד בלבנון וגדל כמוסלמי שיעי בשם איברהים יאסין בצל העימותים ביו המיעוט השיעי לפליטים הפלסטינים הסונים, התגייס למיליציה השיעית הקיצונית של חיזבאללה, נחשד בבגידה ועבר עינויים קשים ע"י עימאד מורנייה במהלכם ראה את בנו נשרף אל מול עיניו. איברהים לא נשבר, יצא לחפש נקמה והתגייס להיות סוכן של "המוסד" כנגד חיזבאללה ובכך הציל חיי ישראלים רבים.