שרה אנג'ל.png
שרה אנג'ל
"מלאך או שטן"

בהרצאה שרה אנג'ל מתעדת את סיפור חייה – סיפור נפילתה ועלייתה, תוך תיאור מדוקדק של עולם הפשע הישראלי , צמרת העולם התחתון ועל החיים בבית הסוהר לנשים "נווה תרצה".
 

אנג'ל פרצה לתודעת הציבור כאשר הייתה בת 23 במשפט פלילי אשר החל בשנת 1982. אנג'ל הייתה נשואה בזמנו לשמעיה אנג'ל, איש העולם התחתון. אנג'ל ובעלה הואשמו ברצח כפול של שני סוחרי סמים. אנג'ל הואשמה בסיוע לרצח ואילו המשפט במקרה היה בין המאורעות הסוערים ביותר של אותה התקופה.

 

בזמן המתנה לגזר הדין שהתה אנג'ל בכלא הנשים נווה תרצה. בשלבים אלו גם החלה בתהליך גירושין מבעלה דאז, הוא שמעיה אנג'ל. לאחר שנתיים שלמות בהן התנהל המשפט, זוכתה אנג'ל מחמת הספק. על שמעיה אנג'ל, לעומת זאת, הוטל מאסר עולם.

 

אולם בכך לא תם סיפורה של אנג'ל. אנג'ל הסתבכה שוב בסמים ובפשע ונעצרה שנית. הפעם, נידונה למאסר בגין סחר בסמים והחזקת נשק חם. את המאסר ריצתה במשך שלוש שנים בכלא.

עם שחרורה מהכלא שינתה אנג'ל את דרכה והחלה להתנתק מעולם הסמים ומעולם הפשע. משלב זה ואילך החלה הקריירה העיתונאית של אנג'ל, כאשר כתבה סיפור אוטוביוגרפי בשם "מלאך או שטן". הספר כלל תיאור של החיים בעולם הפשע, החיים לצד שמעיה אנג'ל ותקופת ריצוי המאסר בכלא.
 

כיום שרה אנג'ל הינה מרצה מצליחה ונחשבת לסופרת מצליחה ומוערכת אחריי שכתבה את רב המכר הראשון שלה המתאר את סיפור חייה "מלאך או שטן " ושלל ספרים נוספים שהפכו אף הם להצלחה גדולה כגון: "נקמה", "בחורים טובים", שנת החתול" ועוד...

 
אודות

סופרת רבי המכר "מלאך או שטן" ו"נקמה" ועוד'.
אשתו לשעבר של שמעיה אנג'ל, הואשמה ברצח כפול וזוכתה ממנו כעבור שנתיים.


 

הספר "מלאך או שטן" יצא לאור בהוצאת "ידיעות ספרים", הפך לרב מכר והודפס ב-19 מהדורות. בשנים שלאחר מכן הפכה אנג'ל לאשת תקשורת ישראלית והגישה תכניות טלוויזיה רבות. כמו כן המשיכה אנג'ל לכתוב ספרים רבים כאשר הבולט ביותר בהם הוא "נקמה". כיום מרצה אנג'ל באירועים רבים בהם היא מספרת על עולם הפשע.

 

בין ספריה ניתן למנות את "מלאך או שטן" (1996), "חכה לי ר" (1996), "נקמה" (1998), "שנת החתול" (2003), "בחורים טובים" (2006) ו"ירח משוגע" (2011). יעקב רוטבליט סיקר את משפט הרצח הכפול ואף כתב על הזוג שיר שהתפרסם מאוחר יותר ונקרא "רחבת הריקודים".