נילי צרויה
"אישה אחת"

6 נשים חושפות את חיי המין שלהן ותשוקותיהן באמצעות שחקנית אחת

 

'אישה אחת' הינו פרויקט ייחודי המבוסס על עדויות אמיתיות של נשים.
את הסדרה יצרה נילי צרויה, שחקנית תיאטרון וקולנוע, בעקבות ראיונות שקיימה עם עשרות נשים, מתוכן בחרה את הסיפורים המובילים. זוהי סדרת רשת בסגנון דוקומנטרי החושפת את המיניות הנשית בדרך ישירה ואינטימית ומאפשרת מבט חדש על נשים, על חינוך ועל שבירת מוסכמות. כל פרק מבוסס על עדות של אישה שביקשה להשאר אנונימית ועל כן מסופרת באמצעות יוצרת הסדרה, אשר מחליפה זהויות מפרק לפרק. הסדרה הופקה באופן עצמאי לחלוטין, וכוללת 6 פרקים באורך כ- 5 דק' לפרק.

זהו שיר הלל למגדר הנשי על כל גווניו ועל כן כל הסדרה נוצרה ע"י נשים, החל מהכתיבה, הצילום, ההפקה והבימוי. כל פרק נוצר עם צוות קולנועניות שונה.

 

הסדרה זכתה בפרס 'הסדרה המשפיעה ביותר' בפסטיבל מלבורן 2020, ובפרס הבימוי הטוב ביותר בפסטיבל ניו זילנד 2020, ונבחרה להשתתף בכ 8 פסטיבלים נוספים בארץ ובעולם.

 
 
אודות

נילי צרויה, שחקנית תיאטרון , קולנוע וטלוויזיה, מרצה ומנחת סדנאות לפיתוח מיומנויות אישיות
בוגרת בית הספר הגבוה לאומנויות הבמה 'בית צבי, בעלת תואר B.ED בבימוי ותיאטרון בסמינר הקיבוצים, בוגרת קורסים בתסריטאות בהנחייתם של שבי גביזון ושירלי מושיוף.
בתיאטרון מגלמת בימים ללא קורונה את סימונה במחזמר המקורי זוכה הפרסים 'בילי שוורץ' של תיאטרון חיפה, את אווה במחזה המקורי 'עד הסוף' בתיאטרון צוותא',  ואת נינה פינטו אבקסיס במופע 'סיפורים אינטימיים' פרי עטה. 

בעשור האחרון הקימה את InterAction , אתר הכולל סדנאות והרצאות לפיתוח מיומנויות אישיות אותם פיתחה באמצעות כלים מעולם אומנויות הבמה והמשחק בשילוב מתודות מקצועיות מעולם היעוץ הארגוני, בארבעה נושאים: מודעות ושליטה בשפת גוף, פיתוח חשיבה יצירתית, תקשורת בינאישית אפקטיבית, ועמידה מול קהל והעברת פרזנטציה.