עופר ענבי.jpg
יצחק (איציק בריק) – אלוף במיל'
" לגיהינום וחזרה סיפור אישי"

פרוץ מלחמת העולם השנייה והמדיניות הראשונית נגד היהודים

ההרצאה תסקור את הסיבות והמהלכים המדיניים שקדמו למלחמה, את מפת הכיבושים, את שורשי תורת הגזע והאידיאולוגיה נגד יהודי אירופה (כולל סיפור “הפרוטוקולים של זקני ציון”) ואת המדיניות הראשונית נגד היהודים.

 

“פרשת קסטנר”

עובדות עדכניות וניתוח היסטורי – תרבותי ופוליטי של פצע בהוויה הישראלית

מידע, חדש, ספרים וסרטים מן הזמן האחרון מעידים שהנושא מרתק את הציבור הישראלי גם כיום. על פעולות ההצלה של הנהגת הישוב בתקופת השואה; מה ידעו הבריטים, האמריקאים והגרמנים שלא ידע קסטנר? כיצד משקף משפט קסטנר את המאבק בחברה הישראלית? ועל המנהיגות בישראל אז לעומת היום.

 

"הפרוטוקולים של זקני ציון והאנטישמיות של ימינו אלה"

סיפור המתח סביב גילויו של הזיוף המפורסם בעולם, המבוסס על מזימה דמיונית של היהודים להשתלט על אוצרות העולם ועל הנהגתו. דיון בהיבטים ובגוונים של האנטישמיות כיום.

 

“יובל שנים למשפט אייכמן”

החותם שהותיר המשפט  על התרבות הישראלית ועל הנצחת השואה והגבורה

עיון מחדש במרחק של 50 שנה על החותם שהשאיר המשפט על התרבות הישראלית, על הנצחת השואה והגבורה, על מקומם של ניצולי השואה בחברה ועל התפיסה ההיסטורית של השואה. השינוי בהתייחסות החברה הישראלית לשואה, לגבורה וללקחיה מאז ועד ימינו אלה.  ההרצאה כוללת גם את סיפור המסע לפולין, אותו ערכתי עם בני נוער בסתיו 2012.

 

"שואת יהודי סלוניקי"

סלוניקי, מרכז יהודי מפואר במשך מאות שנים, זכתה לכינוי “ירושלים של הבלקן”. בן גוריון ראה ביהודי סלוניקי התגשמות החזון של “היהודי הציוני”… ואז הגיעו הנאצים והכל קרס.

 
 
אודות

מרצה בכיר, בעל תואר שני במנהל עסקים ותואר שני נוסף בסוציולוגיה ארגונית.

פרקטיקה: עשור כאיש מודיעין, עשור כמנהל שיווק ופרסום בחברות ישראליות ובינלאומיות. עשור כמנהל פיתוח עסקים בתעשיית ההיי-טק.

כיום – חוקר עצמאי ומרצה, וכן מנטור למרצים בתחילת דרכם.

כמרצה עצמאי, הופעתי במהלך השנים האחרונות מאות פעמים בפני קהל באירועי תרבות, חינוך ופנאי. הרצאתי בעשרות קתדרות, חוגי בית, חוגים למבוגרים, כנסי מנהלים ועובדים, ימי עיון, ערבי תרבות פרטיים, הכשרות מורים, בתי ספר, מכינות קדם צבאיות, מערכת הביטחון, בתי גיל זהב ועוד.