איתן עזריה 2.jpeg
איתן עזריה
"לנצח בעולם תחרותי"

כששחקני הקבוצה חושבים אותו דבר, 
הם יוצרים גיבוש ויתרון על פני קבוצות אחרות 
וזה מה שעומד לקרות בקבוצה שלך! בארגון שלך ! 

 
שיטת האימון המנטלי מפתחת שתי יכולות עיקריות: תחושת המסוגלות העצמית וגיבוש ערך עצמי גבוה כלומר, תחושה של האדם שהוא ראוי להצלחה". המטרה היא שאנשים ירגישו תמיד מספר 1", אומר עזריה. 
אריסטו אמר: "זה לא שאנחנו מכוונים גבוה ולא פוגעים, אלא שאנחנו מכוונים נמוך ומשיגים את המטרה. לרוב האנשים יש פער פוטנציאלי בין המסוגלות שלהם לבין התוצאות שלהם בשטח, והאימון המנטלי סוגר את הפער". 
שיטת האימון המנטלי היא שיטה פורצת דרך - הרמה הבאה של הקואצ'ינג. שיטת האימון המנטלי נחשבת היום לפסגת ההצלחה, והיא משפרת ביצוע תהליכי שינוי מהירים השורדים לאורך זמן. 
"מדובר בשיטה המתקדמת ביותר להשגת שיאים אישיים, שיכולה לקחת כל אדם לשיא הבא שלו באפס מאמץ", אומר עזריה. "השיטה מבוססת על קו המחשבה של אלופים: אלופים מנצחים במשחק בראשם – עוד לפני שהם עולים למגרש. הם לא צריכים שמישהו יכתיר אותם. הם נותנים לעצמם את האישור הפנימי שיוצר עבורם את הכוחות הפנימיים אשר מובילים אותם להיות אלופים או מצליחנים יוצאי דופן". 

להגיע לשיאים חדשים בחיים עם הכוחות הפנימיים של האלופים אימון מנטלי התפתח בעולם הספורט, ועזריה פרץ עמו גבולות לכל תחומי החיים. הוא מסביר: "זו שיטה מנצחת בה משתמשים ספורטאי עלית ואלופי עולם לשם פריצת מחסומים והשגת תוצאות בלתי-רגילות. היא מסייעת לספורטאים להציג ביצועי שיא תחת לחץ. מחקרים רבים כבר הוכיחו, שאחת הסיבות שספורטאים מצליחים יותר מאחרים אינה בהכרח מפני שיש להם יכולות טבעיות גבוהות יותר, אלא כי הם אימצו ושיכללו יכולות מנטליות שעזרו להם להתמודד עם חולשות, ולהפיק את המירב מהחוזקות שלהם בכל תנאי, גם אם מבחינה גופנית הם הגיעו אל קצה גבול היכולת".  
דוגמא מצוינת לספורטאי שמיצה עד תום את יתרונות האימון המנטלי היא מוחמד עלי: עוד כשהיה מתאגרף אנונימי, הוא חשב ופעל כמו אלוף. "עלי ניצח את היריבים שלו קודם בקרב המנטלי ואחר כך בקרב הגופני, וכמוהו עשו ספורטאים רבים אחרים, וגם אנשים שהגיעו להישגים יוצאי דופן בתחומים אחרים. מה שמבדיל בעצם בין אלופים לבין אנשים אחרים הוא, שאלופים אינם מחכים לזכות בגביע כדי להיות אלופים, אלא חיים כאלופים עוד לפני שהגיעו לתוצאות.  
ההרצאה של איתן מותירה אנשים פעורי פה ומוכיחה פעם אחר פעם ששינוי גישה אינו דורש חודשים, אלא 90 דקות. 
 

 
 
אודות

איתן עזריה – הכדורגלן שובר השגרה של הכדורגל הישראלי . 
איתן עזריה הוא יועץ מנטאלי ומומחה למימוש פוטנציאל בכדורגל, מייסד חברת ״המנטאליסט – יעוץ מנטאלי להישגים״, העוסקת במימוש פוטנציאל לכדורגלנים, מאמני כדורגל ומועדונים בכל העולם. 
איתן מלווה ומוביל מדי שנה מאות כדורגלנים החל מכישרונות צעירים בתחילת דרכם ועד לכוכבים מהטופ של הכדורגל הישראלי. וכיום משמש כיועץ המנטאלי של עירוני קריית שמונה, מחזיקת גביע המדינה 2013/2014. 
איתן אוהב לשבור את הסטטוס קוו ולהפוך את הבלתי אפשרי לאפשרי, וידוע בגישתו האמיצה וחסרת הפשרות להשגת מטרות בכדורגל ובחיים. 
בו בזמן שהוא שומר על קשר חזק וקרוב עם שחקניו, איתן דוגל בגישה האגרסיבית וחסרת הפשרות למשמעת (״לתת את הנשמה“), עקשנות (”לא לשמור כוחות״), ומחויבות אישית. כך הפך מכדורגלן שנזרק ממכבי חיפה בגיל 19 לקבוצה בליגה השנייה, לשחקן מוביל, לקפטן מוערך, ולזוכה הגאה בחמישה תארים יוקרתיים (ביניהם: גביע המדינה, גביע הטוטו, ושתי אליפויות). בנוסף לעובדה שאיתן ”היה שם“ וחווה ככדורגלן פעיל כל סיטואציה שכדורגלן אי פעם עבר, איתן הינו מאמן NLP מוסמך מטעם הארגון הגרמני הבינלאומי IN-NLP. 
בזמנו הפנוי איתן לא מפסיק ללמוד ולהתפתח. נהנה לקרוא ספרים על התפתחות אישית, NLP, הפסיכולוגיה של הלחץ, עסקים, וביוגרפיות של חברות מצליחות וספורטאי-על. תחומי ההתמחות שלו הם: מימוש פוטנציאל, פיתוח ביטחון עצמי ודימוי עצמי מנצח, שיפור התפקוד והביצועים תחת לחץ (הפסיכולוגיה של הלחץ).